KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14499053
*
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:09:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 17:24:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 17:24:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19